еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Шекеринска приватно: Ако не бев политичар, ќе станев учителка

Вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска за првпат отворено зборува за својот приватен живот и интереси.

Таа во видеото, кое е дел од серијата на видеа во кои се преставуваат функционерите на СДСМ, вели дека ако не била политичар, ќе била учителка.

На прашањето пак кого најмногу цени од политичарите од опозицијата, Шекеринска одговара: “Зоран Ставрсеки, затоа и најмногу се разочарав“.

Одговара и на прашања од типот: кој филм последно те расплака, без што не можеш да живееш, како започнува омилената приказна на твојата ќерка…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Кој е Спасовски приватно: Лесно избувлив, но истраен

(ВИДЕО) Која е Царовска приватно: Сака да сними дует со Бредли Купер, омилен филм и е „Џокер“

Фото: Министерство за одбрана/Видео: СДСМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Управата за финансиско разузнавање распиша тендер за набавка на три возила

Никола Осило

Се пребаруваат речни корита и канали: Стотина ловци и граѓани во потрагата по исчезната Марија Брзакова од Босилово

Редакција

Рамуш Харадинај поднесе неотповиклива оставка од премиер на Косово

Редакција