еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Шилегов му ја затвори вратата на Коста Петров

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов беше на ред за снимање во серијалот на СДСМ, „30 прашања со“, но истата траеше пет секунди.

На прашањето на потпретседателот на СДСМ, Коста Петров: „дали имаш време да ти поставам „30 кратки прашања со“, Шилегов одговори: „не извини имам многу работа“.

До сега во „30 прашања со“ учествуваа Мила Царовска, Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски, Сања Лукаревска и Костадин Костадинов.

Радио МОФ направи и пародија на овие приватни претставување на функционерите од власта, и сними „30 прашања со“ со студент во домот „Кузман Јосифовски Питу“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Која е Царовска приватно: Сака да сними дует со Бредли Купер, омилен филм и е „Џокер“

(ВИДЕО) Министерот Дамјан Манчевски приватно: Ако не бев политичар ќе бев инжинер

(Видео) Директорката на УЈП, Лукаревска приватно: Би глумела во Dirty Dancing, на вечера би ја поканила Евита Перон

(Видео) Кој е Спасовски приватно: Лесно избувлив, но истраен

(Видео) Радио МОФ со „30 прашања“ до студент од студентски дом: Филмскиот наслов на животот би бил „Самоуништување“

Фото: Град Скопје/видео: СДСМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нема одложување на второто полугодие од учебната година заради морбилите

Никола Осило

Крводарителска акција во спомен на Тоше Проески, по повод неговиот роденден

Редакција

Детали од МВР: Петмина мета на пукањето во Александар Палас, полицаец возвратил

Редакција