еМагазин
Image default
Спорт ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Штип ќе добие нов стадион: Како ќе изгледа

Градоначалникот на Штип, Благој Бочварски на својот Фејсбук профил соопшти дека општината започнала со проектирање на целосно нов Градски стадион во Штип.

Штип заслужува модерен стадион според најсовремени стандарди.Затоа започнавме со проектирање на целосно нов Градски стадион во Штип, со капацитет од околу 6000 гледачи според ФИФА 3 стандардите, каде ќе биде вклучен и хотелски комплекс во непосредна близина.

Posted by Bocvarski Blagoj on Среда, 07 ноември 2018

Стадионот ќе има капацитет за околу 6.000 гледачи, ќе биде според ФИФА 3 стандардите.

Тој најави и дека ќе биде вклучен и хотелски комплекс во непосредна близина.

Фото/видео: Фејсбук/Бочварски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Е не бе, како Ева и Александра Заеви„: Твитерџиите во одбрана на синот на Силјановска што свири на кавал во парк

Редакција

Твитер бара да се прогласи епидемија на непотизам: „Добро утро ВладаМК, чиј син, сват, ќерка, жена ќе вработите денес?“

Никола Осило

Кој е Љупчо Димовски

Редакција