еМагазин
Image default
Македонија

(Видео) На финишот на кампањата: Силјановска-Давкова, Пендаровски и Река испија заедничко кафе

Тројцата претседателски кандидати Гордана Силјановска Давкова, Блерим Река и Стево Пендаровски го испија првото заедничко кафе.

Неформалното дружење се случи пред снимањето на последната дебата на „ТВ21“, која ќе се емитува вечерва во 21 часот, а од полноќ настапува предизборниот молк за првиот круг на претседателски избори кој ќе се случи во недела.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Силјановска го посети штабот на Пендаровски, кој ја пречека?

(Фото) Силјановска-Давкова на кафе во штабот на Река

Видео: ТВ 21/Фото: ТВ Сител/Детектор

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Само овластениот предлагач може да води пропаганда за референдумот

Никола Осило

Докторот Арбен Аголи, кандидат на Алијансата за Албанците за градоначалник на Дебар

Редакција

Тројца наши државјани се помеѓу патниците на бродот кој е задржан во Јапонија, а на кој има 20 заболени од корона вирус

Редакција