еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Силјановска ќе собира потписи за претседателската кандидатура, тие што ќе се потпишат ги замоли да си направиле селфи

Канидатот за претседател на државата од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска – Давкова, на својот Фејсбук профил најави дека почнува со собирање на потписите за претседателската кандидатура.

Заедно со вас од утре започнуваме важна етапа во битката да ја вратиме Македонија во нормала.Ви благодарам за подршката

Posted by Gordana Siljanovska Davkova on Петок, 22 февруари 2019

„Утрово Ве повикувам сите да се упатите до подрачните единици на Државната изборна комисија и да се потпишете на мојата кандидатура. Со цел да го почнеме процесот на обединување за право и правда за Македонија! Штом се потпишете ве замолувам да направите самослик (selfie) и да го постирате со хаштаг #сепотпишавзаправоиправда“,напиша таа на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Силјановска објави заедничка фотографија со Киро Глигоров

Додека СДСМ и ДУИ изберат кандидат за претседател, Силјановска победува

Силјановска: Од мене, ниту било ниту ќе биде фикус, јас му припаѓам на родот на кактуси

Силјановска за коментарите за нејзиниот изглед: Не дека немам попривлечни фотографии во бикини, ама не прифаќам да бидам инспирација на мажите

Фото: Фејсбук/Силјановска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Османи вели дека е обезбедено двотретинско мнозинство за уставните измени

Редакција

Град Скопје ќе потроши 6.000.000 денари на одржување на фонтани: „Комтек“ го доби тендерот

Никола Осило

МВР купува маици со јака за полицајците

Никола Осило