еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Скандал: Македонци кои гласааат на референдумот во Мелбурн се снимаат и објавуваат на Фејсбук страна „предавници“

Македонците кои гласаат на референдумот во Мелбурн, Австралија се снимаат и се објавуваат на Фејсбук страницата „Предавници – Traitors“.

Не само што се снимаат, туку на страната се објавуваат и нивни лични податоци.

Додека ги снимаат ги навредуваат, пцујат…

Видеата по бурните реакции во јавноста се отстранети, а неодстапна стана и Фејсбук страната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР: Ако некој Ве снима на утрешниот референдум пријавете

Едмонд Адеми: Идентификувани и пријавени се снимачите на гласачите на референдумот за името во Мелбурн

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МНР: Нема пријавени наши државјани заболени од корона вирусот

Редакција

(Видео) Нова „бомба“ на Антонио Милошоски: „Заев договорал одлуки на Врховниот суд“

Редакција

(Видео) Тимот на клиниката „Жан Митрев“ успешно изведе сложена операција кај 21-месечно девојче со срцева мана

Никола Осило