еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Скандалозна изјава на поглаварот на ИВЗ, Реџепи за судијка, за која доби аплауз: Не ја жалам, таквите нека починат

Во своето обраќање синоќа поглаварот на Исламската верска заедница (ИВЗ), Сулејман Реџепи за судијката која ја донела одлуката, Скендер Бузаку да биде нов поглавар на ИВЗ, рече дека одлуката е донесена против него, и искажа скандалозна изјава, за која доби аплауз и одобрување од присутните околу него, пренесе ТВ 21.

-Слушнав дека имала проблеми со здравјето. Не ја жалам, таквите нека починат, што побрзо, изјави Реџепи.

Реисот Реџепи за судијката: Слушнав дека има здравствени проблеми, нека почине, не ја жалам

Реисот Реџепи за судијката: Слушнав дека има здравствени проблеми, нека почине, не ја жалам

Posted by TV21 on Вторник, 23 април 2019

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ако Реџепи шири омраза јавно, Бог знае што прави зад камери

Поглаварот Реџепи ја обвини Владата и државните органи дека се насочени против ИВЗ

Нов обид за смена на поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи со судско решение и полиција

За лидерот на ИВЗ, македонскиот народ е див и нема идентитет, институциите молчат за говорот на омраза

Видео: ТВ 21/Фото: Фејсбук/Реџепи

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најголем предизвик за Законот за употреба на јазиците ќе биде преведувањето

Редакција

Груби: ДУИ не е за избори, сега размислуваме за храбрите пратеници на ВМРО-ДПМНЕ кои би застанале зад договорот со Грција

Редакција

Заев прашува како четири земји, три од нив членки на НАТО и наши пријатели, го дозволиле бегството на Груевски

Редакција