еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Скопјани се обидоа да направат „човечка елка“ за Гинис

Скопјани денеска се обидоа да направат „човечка елка“ за уривање на Гинисовиот рекорд кој сега изнесува 4.030 лица.

НАД 4.000 ГРАЃАНИ СЕ ОБИДОА ДА ГО СМЕСТАТ СКОПЈЕ НА МАПАТА НА ГИНИС

НАД 4.000 ГРАЃАНИ СЕ ОБИДОА ДА ГО СМЕСТАТ СКОПЈЕ НА МАПАТА НА ГИНИСБлагодарност до сите граѓани, сите скопјани, што земаа учество во оваа предновогодишна манифестација. Направени се снимките, тие ќе бидат испратени и деновиве ќе очекуваме известување дали е соборен Гинисовиот рекорд. Ние очекувавме околу 5500 луѓе, не успеавме да ја доловиме таа бројка, но имаше околу 4000 луѓе што е блиску до рекордот од 4.030 учесници и треба да почекаме официјално да видиме дали е срушен рекордот. Верувам дека доколку ова биде рекорд, на сите што беа учесници ќе им претставува убав спомен во нивните животи.

Posted by Петре Шилегов on Сабота, 21 декември 2019

„Благодарност до сите граѓани, сите скопјани, што земаа учество во оваа предновогодишна манифестација. Направени се снимките, тие ќе бидат испратени и деновиве ќе очекуваме известување дали е соборен Гинисовиот рекорд. Ние очекувавме околу 5.500 луѓе, не успеавме да ја доловиме таа бројка, но имаше околу 4.000 луѓе што е блиску до рекордот од 4.030 учесници и треба да почекаме официјално да видиме дали е срушен рекордот. Верувам дека доколку ова биде рекорд, на сите што беа учесници ќе им претставува убав спомен во нивните животи“, изјави градоначалникот Петре Шилегов на денешниот настан.

Фото/Видео: Фејсбук/Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Неофицијално, и еден од полицајците починал како последица од сообраќајката на скопската обиколница

Редакција

Приведен скопјанец кој агресивно се однесувал кон полицајци на улица „Македонија“

Никола Осило

Како руските комичари кои разговарале со Заев ги наоѓаат телефонските броеви на светските политичари

Редакција