еМагазин
Image default
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео) „Скопје мора да дише“: Еве уште еден „исправен” автобус што поминал регистрација и земал лиценца

Автобуската несреќа на патот Скопје-Тетово, го покрена прашањето за безбедност на автобусите, односно техничка исправност на истите.

Фејсбук-страницата „Скопје мора да дише“ објави видео од автобус на ЈСП по скопските улици за кои вели дека е „темпирана бомба“:

„Еве уште еден „исправен” автобус што поминал регистрација и земал лиценца… темпирана бомба која загадува премногу! п.с Инаку автобусот е тотално полн“.

#СкопјеМораДаДише

15.02.2019 СкопјеЕве уште еден "исправен" автобусшто поминал регистрација и земаллиценца… темпирана бомба која загадува премногу!п.с Инаку автобусот е тотално полн.@WhiteBustard

Posted by Скопје мора да дише on Петок, 15 февруари 2019

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Анализа: Во сообраќајни несреќи по нашите патишта, животот го губат 158 лица годишно

„Дурмо турс„ сам на себе си правел технички преглед: Лавина од реакции на социјалните мрежи

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Го сакам Водно“ инсистира на алтернативна траса за гасоводот

Никола Осило

Опустошена млада зимзелена шума кај Штип

Никола Осило

(Фото) Концесионер за копање на руда уништи планинарски патеки под Руен

Редакција