еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Снимката на Заев за „Поткуп“ се уште се „врти“ на You tube

Апелацискиот суд Скопје денеска соопшти дека ја одбива како несонована жалбата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција за случајот „Поткуп“ во кој беше обвинет премиерот Зоран Заев и ја потврди ослободителната пресуда на Кривичниот суд.

Заев беше обвинет дека како градоначалник на Струмица побарал поткуп од 160.000 евра од бизнисменот Иван Николов Сачевалиев за продажба на државно градежно земјиште.

Инаку снимката, направена со посебните истражни мерки, се уште се „врти“ на неколку канали на You tube, меѓу кои и на официјалниот канал на ВМРО-ДПМНЕ:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски му честиташе на Апелацискиот суд за Заев: Каква храбра и неочекувана одлука!

Апелација ја потврди ослободителната пресуда за Заев во случајот „Поткуп“

Фото: Влада/Видео: ВМРО – ДПМНЕ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ВМРО-ДПМНЕ бара итна собраниска седница за разрешување на Јанева

Редакција

Обезбедени се 80 пратеници или власта блефира: Почнува процедурата за уставните измени

Редакција

„Македонскиот народ“ да се замени со „граѓани“: Што ќе бара Села од Заев

Редакција