еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Сообраќајот се пренасочува: Пожарот се симна до автопатот Скопје-Велес

Сообраќајот од автопатот Скопје – Велес, од клучка Башино село до влез на градот Велес, се пренасочува по регионалниот пат езеро „Младост“ кон Велес поради шумскиот пожар во Велешко, информира Автомото сојузот на Македонија, пренасочувањето на сообраќајот е од вечерва, од 18:10 часот.

Телевизијата Телма објави видео од лице место:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Васил Зафирчев сподели застрашувачки фотографии од пожарот: Ова не е Сибир, ниту Амазон, туку Велес

Четири лица приведени под сомнение дека го предизвикале пожарот во Велешко

(Видео) Велешани молат за помош во гаснењето на пожарот кој избувна кај езерото Младост

Фото/видео: Телма

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Транспарент со Груевски „виси“ на унгарскиот Парламент

Редакција

ЗНМ: Од „Слободен печат“ да ги разјаснат причините за изнудената оставка на Героски

Никола Осило

Продолжува судењето за убиството на младиот Саздовски

Редакција