еМагазин
Image default
Забава

(ВИДЕО) Спој на македонската чалгија и грчкото ребетико: Насловната тема од филмот ,,Ругање со Христос,,

Режисерот на „Ругање со Христос“, Јани Бојаџи на својот Фејсбук профил го објави видеото за насловна тема од филмот, песната „Расеани“ на Горан Трајкоски.

„Уживајте во музичкото совршенство на мајсторот кој овојпат ги спои македонската чалгија и грчкото ребетико. Ви го споделуваме и овој ангелски допир од Византија, времето кога пеевме заедно и во еден глас. Бесплатено симнете го видеото и музиката“, напиша Бојаџи.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Да ви смрзне крвта: Нов забавно-адреналински парк во Скопје

Редакција

И Стинг стана вардарец, ЕХВ му се извини за одложувањето на концертот

Редакција

(Фото) Марјана Станојковска го покажа прекрасното тело играјќи си „криенка“ со фановите

Редакција