еМагазин
Image default
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Видео) Среќен Бадник и Божик: Преубав спот и песна за вечниот Бог

Здружение за возобновување на православните традиции „Бадникови поворки“ направи божикен подарок за верниците со спот за песната „Небо и земја“ во која учествуваат Елена Ристеска, Влатко Лозаноски, Викторија Лоба, Димитар Андоновски, Некст Тајм, Љубојна, Златно Славејче, Ивица Јанкуловски (студио Алшар), Владимир Димовски (аранжман), Петар Христов (кларинет), Тимко Чичаковски (канон), Симона Богоевска (харфа), Владимир Цветковски (виолина), Владимир Димовски (виола), Кирил Јосифов (виолончело), Митко Иванов (контабас).

Од „Бадникови поворки“ се заблагодаруваат и на продукцијата „Мелем“ за изработка на овој спот.

Пејачите денес ќе имаат концерт пред платото на црквата Св. Димитрија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голема божикна манифестација: Концерт, претстава бесплатни божикни колачиња за секое дете

Посебен сообраќаен режим околу Соборниот храм: Еве кои улици ќе бидат затворени

Фото/видео: Промо

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Познат македонски иноватор“: Што пишува во биографијата на генералниот секретар на Владата, Рашковски, кој е топ тема поради набавката на радарскиот систем

Редакција

(Видео) Објавувачот на новите аудио „бомби“ за ДУИ го покажа ликот

Никола Осило

Кои директори на јавни и државни претпријатија и институции ќе плаќаат повисок данок за нивните плати

Редакција