еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Среќен роденден, Тоше!

На денешен ден во 1981 година е роден Тоше Проески, легендарниот македонски пејач.

Првиот албум „Некаде во ноќта“ го издаде во 1999 година, по што следеа, „Синот божји“, „Ако ме погледнеш во очи“, „По тебе“, „Божилак“… и бројни хитови.

Тоше загина во сообраќајна несреќа во Хрватска на само 26 години.

Ве потсетуваме на неколку негови песни…

Фото: Хит рекордс

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Францускиот нон-пејпер на разгледување во Владата, Париз бара новата методологија да се објави до јануари 2020

Редакција

ДИК наместо да моли да казнува за предвремената кампања на Пендаровски и Силјановска

Никола Осило

Убава вест: Оздравеа уште 33 нови пациенти од корона вирусот, вкупната бројка до сега 1.836

Редакција