еМагазин
Image default
Балкан

(Видео) Српскиот претседател Александар Вучиќ се расплака пред 20.000 граѓани на Ниш

Претседателот на Србија,Александар Вучиќ вчера во Ниш на одбележувањето две децении од почетокот на бомбардирањето на НАТО во еден момент се расплака на отворена сцена.

„Србија нема да даде да ја скршат, Србија не може да ја победат“, порача во своето обраќање пред 20.000 луѓе.

Тој се присети на настаните пред 20 години, но и укажа дека повторно тргнаа Србија да ја урнат.

„Сакам да порачам од тука дека што и да се случи, немојте никогаш на никого да му дозволите да ги урне слободата и независноста на Република Србија! Никогаш!“, рече српскиот претседател.

Фото/Видео: Фејсбук/Youtube/Александар Вучиќ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова демократија: Мандатот на Коѕијас ќе остане во историјата по штетниот Договор од Преспа

Редакција

Продолжува да се зголемува бројот на загинати од пожарите во Грција

Редакција

Коѕијас на Твитер: Сакаа длабоко да ме закопаат, но заборавија дека сум семе

Редакција