еМагазин
Image default
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(ВИДЕО) Стотици пластични шишиња пловат по Вардар, Скопје стана главен град на ѓубрето

Стотици пластични шишиња и различен отпад денеска пловат по реката Вардар, видливи и во центарот на градот.

Граѓани кои ни пристапија додека ја правевме снимката изразија згрозеност од ужасната глетка и алармираат да се преземе нешто и да се лоцира виновникот.

Страшната слика погледнете ја во видеото на еМагазин:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски: Специјалци упаднале во домовите на активисти и подржувачи на ВМРО ДПМНЕ, вршеле претрес и во детска соба

Редакција

Обвинителството почна истрага за изградбата на мостот „Око”

Никола Осило

Народната банка распродава автомобили: По багателни цени се нудат Ауди А6, Форд Мондео, Цитроен Ц4…

Никола Осило