еМагазин
Image default
Свет

(Видео) Стравични сцени од Филипините: Најмалку осум починати во два силни земјотреси

Најмалку осум лица се починати, а многу повредени по двата силни земјотреси кои утрово удрија во архипелагот Батанес на Филипините со јачина од 5,9 и 4,5 степени според Рихтеровата скала.

Снимките покажуваат целосно разурнати цркви, куќи, згради и хаос.

Видео/Фото:Youtube/ABS-CBN/Viral press/National

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Див Запад во САД: Полицајци на коњи влечеа афроамериканец врзан со јаже

Никола Осило

(ВИДЕО) Неконтролирано тресење: Како изгледа заразен од коронавирусот

Редакција

Западот на нозе откако Иран почна да „крчка“ ураниум

Никола Осило