еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Светски лидери му одадоа почит на Жак Ширак: Со „Марсељезата“ испратен експретседателот на Франција

Повеќе светски лидери, меѓу кои и рускиот претседател Владимир Путин и поранешниот американски претседател Бил Клинтон денеска присуствуваат на погребот на поранешниот француски претседател Жак Ширак.

Воен оркестар со звуците на „Марсељезата“ го испрати Ширак кој почина на 86-годишна возраст.

Поранешниот француски претседател важеше за голем пријател на нашата земја и еден од ретките кој застана на наша страна при осамостојувањето на Македонија.

Фото/Видео: Daily express/Youtube/France 24/RT

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поднесе оставка и „падна“ болна: Катица Јанева на боледување од 16 јули

Редакција

„Бомба“ за Монструм открива дека екс министерот за правда Беџети не потпишувал екстрадиција на обвинетите од Косово

Редакција

Името Мастеркард заминува, останува знакот

Редакција