еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Таткото на другото рането момче го демантира пратеникот на ДУИ, Адеми: Тој пукаше на свадбата

За телевизијата Алсат М, Јусуф Биљали, таткото на момчето кое беше рането со пиштол на свадба во тетовска Мала Речица, пред околу еден месец, кога беше повреден и синот на пратеникот на ДУИ, Џеват Адеми, тврди дека инцидентот бил дело лично на високиот партиски функционер.

Биљали во изјава за Алсат М го негира тврдењето на Адеми кој за телевизијата претходно рече дека воопшто не бил замешан во пукањето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Син му бил ранет со куршум во грб, открива пратеникот на ДУИ, Адеми, еден месец по инцидентот

МВР со детали за свадбените пукотници во кои беа повредени синот на пратеникот Џеват Адеми и уште едно лице

Фото/видео: Алсат М

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Клучниот сведок во „Титаник 3“: Функционерите на ДУИ, Алими и Гури земаа записници

Редакција

Шекеринска: Ќе го анализираме мислењето  на Венецијанската комисија и ќе излеземе со заеднички став

Редакција

Судењето за „Титаник“ одложено, бидејќи Јанакиески беше и на друго рочиште

Редакција