еМагазин
Image default
Балкан

(ВИДЕО) “Тепачка“ за евтини пилиња: Србите од три сабајле чекаа да се отворат супермаркетите на Лидил

Германскиот трговски ланец „Лидл“ денеска ги отвори своите први 16 супермаркети во 12 градови во Србија, во кои ќе бидат вработени над 1.500 лица.

Супермаркети беа отворени во Белград, Лесковац, Ниш, Нови Сад, Крагуевац, Сомбор…, а како што пренесуваат српските медиуми во некои од градовите граѓаните чекале продавниците да бидат отворени од 3 часот сабајле, а во некои од продавниците имало и „тепачки“ за евтините производи, по кој е познат овој ланец.

Граѓаните во овие супермаркети првпат ќе можат да купуваат над 1.500 производи на брендот „Лидл“ и 350 производи од Србија.

😂🤣

Posted by Milan Rakic on Четврток, 11 октомври 2018

Видео: nsuzivo rs/Milan Rakic/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Грчките војници кои беа уапсени во Турција се вратија дома

Редакција

Мицотакис на германскиот министер за надворешни работи му потврдил дека Нова демократија нема да гласа за Договорот од Преспа

Редакција

По оставката на Коѕијас, Ципрас ќе го преземе неговото место за да го спроведе Договорот од Преспа

Редакција