еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Тимот на Клиниката „Жан Митрев“ успешно оперира една од најкомплексните аномалии на срце кај новороденче

Во Zan Mitrev Clinic беше извршена една од најкомплицираните кардиохируршки операции кај новороденче. Станува збор за тотална транспозиција на главни крвни садови, една од најкомплексните аномалии на срцето.

„Со оваа операција покажуваме дека во Клиничката болница „Жан Митрев“ веќе има можност ваквите пациенти да се оперираат во нашата држава од домашен тим“, велат од Клиниката.

Во Zan Mitrev Clinic беше извршена една од најкомплицираните кардиохируршки операции кај новороденче.

Во Zan Mitrev Clinic беше извршена една од најкомплицираните кардиохируршки операции кај новороденче. Станува збор за тотална транспозиција на главни крвни садови, една од најкомплексните аномалии на срцето. Со оваа операција покажуваме дека во Клиничката болница Жан Митрев веќе има можност ваквите пациенти да се оперираат во нашата држава од домашен тим.

Posted by ZAN MITREV on Среда, 04 септември 2019

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кво вадис Македонијо: Сатанисти убиваат животни, ученици се фрлаат низ прозор, градоначалници шверцуваат…

Никола Осило

Во текот на 2018 година, 95 новинари го загубија животот на задача

Редакција

„Сега можете да рушите и да викате од УНЕСКО ни рекоа. Ајде!„: Твитер реакции по препораката Охрид да се стави на листата на загрозени светски наследства

Редакција