еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Тинејџерката Антониа Гиговска победи на Макфест

Првото место на овогодинешново издание на Макфест го освои младата пејачка Антониа Гиговска (17) со песната „Никогаш не вели никогаш„.

Таа како награда ќе добие 5.000 евра.

Второто место го освои Роберт Билбилов и доби награда од 4.000 евра, а третото место Дани Димитровска, која ќе добие 3.000 евра.

Награди и добија Наташа Малинкова за најдобра интерпретација, Нина Блажев за најдобар дебитант, Пепа за сценски настап и Роберт Билбилов за најдобар аранжман. Тие добија по 500 евра.

На 33. издание на Макфест учествуваа 32 изведувачи.

Ве потстетуваме на последниот хит на Антониа Гиговска:

Фото: Фејсбук/Гиговска/Макфест

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Лажна вест ги донесе мигрантите на грчко-македонската граница

Редакција

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Кичево за набавка на лесно масло за горење

Никола Осило

Кумановската „Делукс-ауто“ го доби тендерот на Агенцијата за стоковни резерви за набавка на лимузина вредна 30.000 евра

Никола Осило