еМагазин
Image default
Забава

(Видео) Тупурковски во „Еден на еден“: Есма сакаше да ни ја препише куќата

Васил Тупурковски Циле, со нова тура интересни приказни ќе биде гостин во новата „Еден на еден“, во недела од 18.30 на Канал 5.

Минатата недела, Жаре и Тупурковски муабетеа за неговата младост и за времето на Југославија, а оваа епизода, снимена во канцеларијата на Жаре опфаќа анегдоти од деведесетите. Има и една интересна приказна од младоста.

„Работев како келнер во САД. Ме избркаа поради кошарка“, изјави Тупурковски.

За оставката што му ја дал на Киро Глигоров, за проектот Тајван, за другарството со Есма, ќе раскаже Тупурковски во недела.

„Есма сакаше да ни ја препише куќата, да биде седиште на нашата партија ДА“, се присети Тупурковски на кралицата на ромската музика.

Во продолжение, погледнете две интересни приказни, за Есма и за омилените кафани на Тупурковски:

ПРОМОТИВНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Сопственикот на радио „Буба Мара“, Ранко Петровиќ по трет пат стана татко

Редакција

(ВИДЕО) Мартинијан Кириловски победник на „Макфест 2019“

Редакција

(Фото) Јајцата на Лила Филиповска

Редакција