еМагазин
Image default
Забава

(Видео) Убави и секси: Учесничките на Мис Универзум во костими за капење

Претставничката на Филипини, Катриона Греј беше избрана за Мис Универзум 2018 година на натпреварувањето што се одржа во Бангкок, Тајланд. Таа победи во конкуренција на девојки од 94 земји.

Карактеристично за овој настан е што првпат во 67 години, колку што постои натпреварот, одлуката ја донесе исклучиво женско жири.

На видеото може да се види како изгледаат убавиците во костими за капење.

Фото/Видео:Youtube/Hot world

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Новинарката Лупевска Созен го прослави вториот роденден на синот

Редакција

(Галерија) Кои се наградените на Златна бубамара на популарноста

Редакција

Четкар ја освојува Јапонија: Една од најпопуларните јапонски музички куќи го издаде неговиот нов албум

Редакција