еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Украински авион се урна по полетувањето од Техеран, загинаа 176 лица

Украински авион „Боинг 737“ со 176 лица се урна кратко време по полетувањето од аеродромот во Техеран, при што загинаа сите патници и членови на екипажот.

„Авионот полетал од меѓународниот аеродром „Имам Хомеини“ во иранската престолнина кога еден од моторите се запалил“, изјави портпаролот на иранската служба за транспорт, Касем Биниаз.

Пилотот изгубил контрола над авионот, пренесе иранската агенција Ирна.

Во авионот, кој летал за Киев, Украина, имало 167 патници и девет членови на екипажот.

МИА/Фото/Видео:NewYork times/Youtube/Guardian/Twiter/Iranian students news agency

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Метла ли е, центрифуга ли е?“: Твитер реакции за новите министри и реконструкцијата на Владата

Редакција

Корона вирусот „пристигна“ и во Радовиш: Заболени две лица

Редакција

Тендер „тежок“ 3,5 милиони евра: ЕЛЕМ ќе користи помошна механизација за РЕК Битола од „Марковски компани“

Никола Осило