еМагазин
Image default
Балкан

(Видео) Унгарски војници од КФОР ги спуштаат штитовите пред Србите во Косово: Хит на социјалните мрежи во Србија

Видео на кое се гледа како унгарските војници, дел од КФОР (НАТО) ги спуштаат штитовите пред Србите кои протестираат во Звечан, општина на северот од Косово, е хит на социјалните мрежи во Србија, но и во Македонија.

Деновиве ситуацијата во Косово е драматична, а НАТО најави испраќање на дополнителни 700 војници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Вознемирувачки сцени од Косово: Судир на КФОР и Срби, има повредени

НАТО испраќа дополнителни 700 војници на Косово и подготвува уште еден баталјон

Фото: Еуролекс/Твитер

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Доктори од Ниш работеa 100 дена и 12 викенди без надомест за да нема листа на чекање

Редакција

Денеска во Косово мирно, КФОР ја следи ситуацијата

Редакција

(Фото) Температурата минус 4 степени: Во Словенија падна снег

Редакција