еМагазин
Image default
Свет

(Видео) Ураганот „Флоренс“ донесе делфини на улиците во САД

Ураганот „Флоренс“ кој удри на брeгот на САД пред неколку дена предизвика надојување на водите од океанот со кои дојдоа и делфини кои пливаа по улиците на градот Велингтон во Северна Каролина.

Фото/Видео: Youtube/10 news WTSP

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поранешна советничка: Трамп изеде доверлив документ по средба со Мајкл Коен

Редакција

(Видео) Гаѓаше цел на оддалеченост од 600 метри: Путин го испроба новиот снајпер од „Калашников“

Редакција

Столтенберг: Русија ја обновува старата моќ и вложува во разузнавачките служби

Никола Осило