еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Ужасна трагедија во Словачка: Во сообраќајна несреќа загинаа најмалку 13 средношколци

Ужасна трагедија ја потресе Словачка. Во сообраќајна несреќа помеѓу камион и автобус загинале 13 средношколци, но полицијата стравува дека тој број е уште поголем.

До несреќата дошло кога во лентата на автобусот, удрил камион со песок, по што дошло до превртување на возилата, пренесуваат тамошните медиуми.

Спасувачите се на местото на несреќата, а засега бројката на повредени е 20.

Tragická nehoda autobusu

AUTENTICKÉ VIDEO Z MIESTA TRAGICKEJ NEHODY AUTOBUSUPodľa aktuálnych informácií je po nehode 12 mŕtvych, z toho minimálne 4 sú maloleté osoby, ďalej je 17 zranených. Z toho traja sú v kritickom stave. Medzi ranenými je aj vodič nákladiaku.Čísla však nie sú konečné, niektoré obete môžu byť ešte zakliesnené pod autobusom.

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Среда, 13 ноември 2019

Фото/видео: Фејсбук профил на Полицијата на Словачка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Дилемите остануваат: Како изгледаше акцијата на МВР во Диво насеље

Никола Осило

„Ова што ни се дешава у државава не е више ни смешно“: Твитер реакции за аудио снимката на Заев и руските комичари

Редакција

„Македонска пошта“ вработува 80 лица, плата до 23.381 денари

Никола Осило