еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

(Видео) Велешани молат за помош во гаснењето на пожарот кој избувна кај езерото Младост

Општина Велес упати апел за помош во гаснењето на пожарот кај езерото Младост.

„Ве молиме во оваа тешка ситуација во која сите граѓани на Велес се соочени со губење на драгоцени природни ресурси на езерото Младост, да помогнеме со поттик и пораки до сите кои се стручни да обезбедат помош.

Територијалната противпожарна единица започна акција веднаш по избувнувањето на пожарот и во моментов се користат сите расположиви средства за локализирање на пожарот.

Градоначалникот Аце Коцевски е на лице место со стручните служби. Во акцијата се вклучи и АРМ со хеликоптери. Во гаснењето се вклучени и авиони – канадери. Ве молиме со вашите пораки и поддршка заеднички да помогнеме да се надмине оваа кризна ситуација“, велат од Општина Велес на нивниот фејсбук-профил.

Пожар езеро Младост

Страшно, жално…

Posted by tirekovmirece.com on Понеделник, 26 август 2019

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Васил Зафирчев сподели застрашувачки фотографии од пожарот: Ова не е Сибир, ниту Амазон, туку Велес

Четири лица приведени под сомнение дека го предизвикале пожарот во Велешко

(ВИДЕО) Сообраќајот се пренасочува: Пожарот се симна до автопатот Скопје-Велес

Видео: tirekovmirece.com

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Режисерот Јани Бојаџи нов директор на ТВ Алфа, доаѓа на местото на Васко Ефтов

Редакција

Кој е Наќе Чулев, новиот предлог на ВМРО-ДПМНЕ за технички министер за внатрешни работи

Редакција

Притвор за Цветков и Делев, куќен притвор за Спасеновски, за Димовски дополнително ќе се одлучува

Редакција