еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Велија Рамковски стана јутјубер

Некогашниот сопственик на А1 телевизија, Велија Рамковски на каналот Јујтуб објави видео насловено „Духот на А1“ во кое зборува за почетоците на неговата телевизија и за состојбата со медиумите во нашата земја, како и важноста на оваа дејност за демократијата во едно општество.

„Енергијата, идејата, мотивот и исконската желба на напредок и претставување од Крсте Петков Мисирков до денешен ден за Македонскиот народ и неговото опстојување погледната низ очите на Велија Рамковски“, пишува под објавеното видео.

Фото/Видео: Youtube/Велија Рамковски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Изборните реклами на партиите ќе ги плаќаме ние

Редакција

Следува период на променливо облачно и потопло време

Редакција

Мицкоски маршираше во Штип: Мртви ладни ќе ја ревидираат историјата

Никола Осило