еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Вевчански карневал: Нобелова награда за Груевски и мајката на Заев, главни „ѕвезди“ исклучените пратеници на ВМРО-ДПМНЕ

Како и секоја година и оваа во фокус на традиционалниот карневал во Вевчани се актуелните политички случувања во земјава.

Главни тема беа „Северна Македонија“, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за уставните измени, избеганиот поранешен премиер Никола Груевски, актуелниот премиер Зоран Заев, случувањата во македонското Собрание од 27 април минатата година, парите за трето дето, претседателот на Собранието, Талат Џафери …

Како изгледаа овогодинешниве маски погледнете од видеото на ohridnews.com:

Видео: ohridnews.com/Фото: А.Момироска/ohridnews.com

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(АУДИО) На You tube има уште две нови „бомби„

Редакција

„Жешкиот костен“ сега кај Ципрас: Ќе го ратификува ли Грција договорот од Преспа?

Никола Осило

Запознајте го Гислан Кутар, францускиот автомеханичар кој стои зад идејата демонстратите во Франција да носат „жолти елеци“

Редакција