еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Владимир Путин во срцето на Сибир за 67. роденден: Собираше печурки

Прес-службата на рускиот претседател Владимир Путин објави видео од прославата на неговиот 67. роденден.

Путин заедно со министерот за одбрана Сергеј Шојгу со хеликоптер одлетаа во Сибир. Потоа со џип кој го возеше рускиот претседател заминаа во една од тамошните тајги, каде продолжија да пешачат.

Путин и неговиот колега се забавуваа собирајќи печурки.

Фото/Видео: Yahoo news/Youtube/Vesti

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Црногорскиот министер за надворешни: За транзитот на Груевски низ Црна Гора ги известивме македонските власти, немавме правна основа да го задржиме

Редакција

Каков имот пријавиле двајцата пратеници од Беса на Касами, Теута Биљали и Фадил Зендели

Редакција

Кривична за Ацо Спасеновски, како министер за земјоделство овозможил незаконска исплата на 7,3 милиони денари

Редакција