еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Советникот на Заев, Бојан Маричиќ не успеа да ја изманипулира водителката на „Ал Џезира”

Советникот на премиерот Зоран Заев, Бојан Маричиќ не успеа да ја изманипулира водителката на Ал Џезира Британија, со бројките од референдумот за името.

Темата беше дали референдумот во Македонија беше успешен или не, имајќи го предвид фактот дека за истиот немаше цензус.

Како изгледа вистинско интервју, кое тешко може да види на нашите телевизии, погледнете во видеото:

When you have no idea what's going and you get made to look like a complete fool.Footage Courtesy Aljazeera English The Stream

Posted by Macedonian Coalition on Петок, 05 октомври 2018

Фото/видео: Ал Џезира Британија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лазе Велковски, поранешниот директор на БЈБ ќе биде началник на Одделот за борба со организиран криминал

Редакција

Мицкоски предлага лустрација на сите политичари, почнувајќи од него па до Заев

Редакција

(ВИДЕО) Лила Филиповска по распитот за „Рекет“ без изјави за медиумите, новинарите ги поздрави со „чао друштво“

Редакција