еМагазин
Image default
Балкан

(ВИДЕО) Во Лариса против Догoворот од Преспа со трактори

Денеска, за кога е закажан нов протест против Договорот од Преспа, во Атина, додека истиот е пред ратификација во грчкиот Парламент, за името Македонија и против Договорот се протестираше и во Лариса, пренесува дописникот на еМагазин од Солун.

На протестот, како што пренесуваат грчките медиуми, се протестираше и со трактори, а протестираа и ученици.

Погледнете ја атмосферата во Лариса преку видеото на onlarissa.gr:

Фото/видео: on larissa

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Финале на Договорот од Преспа во Грција, Атина под засилени безбедносни мерки поради новиот протест

(ВИДЕО) Во спот на Независни Грци Заев се претвора во Александар Велики

(ВИДЕО) Заради Договорот од Преспа со молотови коктели нападнат домот на пратеничка од СИРИЗА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Што напишаа грчките медиуми за посетата на папата Франциск на Скопје

Редакција

Мира Марковиќ ќе биде погребана покрај Милошевиќ

Редакција

Жителите на Албанија немаат мир, повторно земјотрес со јачина од 4,2 степени

Редакција