еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Во Лондон уапсен основачот на Викиликс, Џулијан Асанж

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж денеска е уапсен во амбасадата на Еквадор во Лондон, каде престојуваше седум години, откако му беше даден азил во 2012 година.

Апсењето следи откако денеска Еквадор реши да го повлече азилот што му го имаше дадено.

Скотланд јард соопшти дека полицајците само го спровеле налогот за апсење на 47-годишниот Асанж.

Видео: RT

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Го уапсија Асанж за да го одвлечат вниманието од изборите во Македонија„: Твитер реакции

По апсењето на Асанж: Што објави „Викиликс“ за Црвенковски, Груевски, Глигоров, Димитров…

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Привремено по смената на Велковски, БЈБ ќе го води Бесим Деари

Редакција

(Галерија) Проект вреден 250 милиони евра: Како ќе изгледа новиот уникатен комплекс “Diamond Skopje” на Лимак холдинг

Редакција

Пребројани 50.000 гласачки ливчиња: Пендаровски води пред Силјановска Давковка

Никола Осило