еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Војна на улиците на Барселона

Мирните протести во Барселона против драконските затворски казни за каталонските лидери кои бараат осамостојување на Каталонија во изминативе денови на моменти преоѓаат во вистинска војна меѓу протестантите и полицијата.

Каталонија веќе неколку дена е целосно блокирана откако 68 синдикати прогласија генерален штрајк во знак на поддршка на каталонските лидери. Дури и играчи на фудбалскиот клуб Барселона одбија да се натпреваруваат во знак на протест.

Фото/Видео: Birlik Haber/Youtube/VOA news/Chanal 4 news

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Антикорупциска со две прекршочни постапки против претседателот Иванов

Редакција

(Фото) Новото вечно почивалиште на Тоше ќе биде готово до јуни, еве како ќе изгледа

Редакција

Судот одобри куќен притвор за Јанакиески, Ристовски останува во затвор

Редакција