еМагазин
Image default
Балкан

(ВИДЕО) Во Солун протест со тапани против Договорот од Преспа

Во Солун се одржува протест против Договорот од Преспа и иметото Македонија, јавува дописникот на еМагазин од Солун.

Протестот е организиран поради престојната ратификација на Договорот во грчкиот Парламент.

Гласањето во Парламентот требаше да се случи денеска, но истото е одложено за утре.

Атмосферата од протестот во видеата на thestival.gr:

Фото/видео: Thestival Gr

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гласањето за Договорот од Преспа во грчкиот парламент одложено за утре

(ВИДЕО) Во Лариса против Догoворот од Преспа со трактори

(ВИДЕО) Во спот на Независни Грци Заев се претвора во Александар Велики

(ВИДЕО) Заради Договорот од Преспа со молотови коктели нападнат домот на пратеничка од СИРИЗА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Екатерини Сакеларопулу избрана за прва жена претседател на Грција

Редакција

Мицотакис: Нова демократија нема да го ратификува штетниот договор што отстапува македонски јазик и националност

Редакција

Коѕијас: Јас сум најсреќниот министер во оставка

Редакција