еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Во земјотресите во Албанија загинаа најмалку 6 лица, тлото продолжува да се тресе

Уште триесетина земјотреси со епицентри кај Драч, во Албанија, се регистрирани досега по силниот потрес утринава во 3:54 часот со интензитет од 6,4 според Рихтер, пренесуваат албанските медиуми.

Според нивните извештаи во потресите животот го загубиле најмалку шест лица, а над 150 се повредени. Причинета е и голема материјална штета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Силниот земјотрес во Албанија, во Македонија почувствуван со интензитет од пет степени

(ВИДЕО) Потресни снимки од земјотресот во Албанија, неофицијално има и жртви

Земјотреси во Албанија го стресоа Балканот, силно почуствувани и во Македонија

Фото: Associated press/Видео: euronews (in English)

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој е Хусни Исмаили, новиот министер за култура: Лекар, професор, уредник на книги и радио-драми

Редакција

На лидерска кај Пендаровски, Заев и Мицкоски ќе договарат кога точно ќе има предвремени избори

Редакција

(Видео) Стравични сцени од големиот пожар во Сибир

Никола Осило