еМагазин
Image default
Забава

(Видео) „Време-невреме“, прва авторска песна на момчињата познати по добрите забави „Brass Brothers“

Дечките кои се познати по нивните одлични забави низ кафулињата со своите лимени инструменти, „Brass Brothers“, ја направија нивната прва авторска песна „Време-невреме“, за која снимија и спот.

Песната ќе може да се слушне и на нивните настапи, а каде се ќе настапуваат може да следите на нивната фејсбук-страница.

Фото/видео: Промо

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пиволенд прераснува во „Skopje beer fest“

Редакција

(Фото) Да ви смрзне крвта: Нов забавно-адреналински парк во Скопје

Редакција

Денеска започнува „Skopje Wine Expo”: Ксмет оркестар, Петреска, Пупиноски, Брас Брадрс и Тропико ќе настапат вечерва

Редакција