еМагазин
Image default
Балкан

(Видео) Вучиќ на прес-конференција се закашла и искоментира: „Не удира гром во коприва“

Српскиот претседател Александар Вучиќ на денешната прес конференција се закашла и во негов стил искоментира, дека немал корона вирус, иако многумина би го посакале тоа.

„Не грижете се, претходниот пат имав кивавица, а сега само се закашлав. Знам дека многумина сакаат да е нешто друго во прашање, но не е. „Не удира гром во коприви““, изјави Вучиќ.

Во Србија, бројот на заболени се зголеми на 12, а денеска на хрватско-српската граница беа вратени македонски државјани кои доаѓале од северниот регион на Италија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Припадниците на МВР патролно ги контролираат лицата во изолација поради корона вирусот

(ВИДЕО) Како се пренесува корона вирусот и како да се заштитите?

Меркел: Корона вирусот може да зарази 58 милиони Германци

Видео: ТВ ИН

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Речиси 4.000 грчки компании во опасност да го загубат терминот Македонија од своето име или производ

Редакција

Советот на Европа бара Албанија да ја зајакне заштитата на правата на националните малцинства

Никола Осило

Договорот од Преспа ќе се гласа во грчкиот парламент во четврток вечер

Редакција