еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) За само неколку часа Силјановска собра над 10.000 потписи за претседателската кандидатура

За само неколку часа, денеска, кандидатот за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска – Давкова собра над 10.000 потписи за претседателската кандидатура.

Информацијата ја соопшти самата на својот Фејсбук профил:

Од срце ви благодарам на сите за вашата поддршкаВидео изјава за собраните над 10 илјади потписи за претседателската кандидатура

Posted by Gordana Siljanovska Davkova on Сабота, 23 февруари 2019

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Силјановска ќе собира потписи за претседателската кандидатура, тие што ќе се потпишат ги замоли да си направиле селфи

(Фото) Силјановска објави заедничка фотографија со Киро Глигоров

Додека СДСМ и ДУИ изберат кандидат за претседател, Силјановска победува

Силјановска: Од мене, ниту било ниту ќе биде фикус, јас му припаѓам на родот на кактуси

Фото: Силјановска/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поразителни резултати: Низок степен на образование во Македонија имаат 17,7% од лицата на возраст меѓу 25 и 34 години

Редакција

ДУИ: Скандалозен и срамен чин на упад во уставно загарантираната автономија на ИВЗ

Редакција

Миле Јанакиески во притвор во Шутка, а полицијата го барала дома: Ново одложување за „Насилството во Општина Центар“

Редакција