еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Заев: Брзи избори на кои ќе граѓаните ќе решат за судбината на земјата

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција рече дека во Брисел била направена голема неправда на земјава и покрај спроведените реформи.

Тој додаде дека станува збор за историска грешка и им се заблагодари на сите членки на унијата што дале поддршка за почеток на преговорите.

Заев рече дека е подготвен да ја понесе одговорноста за сите одлуки, дека европскиот сон ќе се оствари и дека затоа предлага брзи избори на кои граѓаните ќе одлучат за понатамошната иднина на нашата земја.

Тој тоа утре ќе им го соопшти на партиските водачи на лидерската средба.

Фото/Видео: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Специјалци пред Шекеринска и Столтенберг демонстрираа боречки вештини

Редакција

Словачкиот министер за надворешни работи Лајчак: Немаше ниедна земја членка која рече „не“ за Северна Македонија

Редакција

ЈП „Паркови и зеленило“ вработува 15 јавни службеници, од нив тројца соработници за односи со јавност

Никола Осило