еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Заев ескивира од фудбал со министрите, повеќе сака во недела да вози мотор

На денешното одбележување на Меѓународниот ден на спортот за развој и мир што се одржа во Струмица, премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање, колку тој спортува и рекреира, одговори дека има многу малку време, но и покрај тоа го користи.

Вели дека в недела вози мотор, а во Скопје секој четврток играл фудбал со министрите, но тој не бил редовен.

Се надева дека во иднина ќе имал повеќе време за спортување за да биде подобро подготвен за секојдневните активности.

МИА/Фото: Општина Струмица/видео: Влада

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Галерија) Разлики и сличности: И двајцата имаат по две деца, Заев и Ципрас приватно

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Универзитетот „Гоце Делчев“ за набавка на нафта за греење вреден 191.000 евра

Никола Осило

Комисијата за хартии од вредност вработува пет лица, плата до 62.000 денари

Никола Осило

Одлични резултати на „Алкалоид“: Добивка од 14 милиони евра и 212 нови вработувања

Никола Осило