еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Заев на 30 септември нема да прави ајвар

Уште еден говор од трибините низ Македонија, на кои премиерот Зоран Заев ги повикува граѓаните да излезат на престојниот референдум за името и да гласаат „ЗА„, е хит на социјалните мрежи.

Ни треба камшикар!

Нема веќе хихихи хухуху, и јас ќе правам ајвар на 30ти!

Posted by Чао Заев on Вторник, 11 септември 2018

Во него Заев меѓудругото вели и дека тој на 30 септември нема да прави ајвар и ги повикува граѓаните прво да си ја завршат својата граѓанска должност, а и дека ни треба камшикар да дојде од ЕУ и НАТО во Македонија да не потсреди сите, почнувајќи од него.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Како ли ќе поминеше говорот на премиерот Заев од Крива Паланка во Европскиот парламент?

Куновска до Заев: Ти не можеш себе во Европа да се однесеш, а не па нас

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Двесетина лица се заразиле со коронавирусот на семејниот настан во Скопје

Редакција

Владата одвоила 325.000 евра за кампања по повод добивање датум за преговори со ЕУ

Никола Осило

Како изгледа првиот работен ден на Пендаровски

Редакција