еМагазин
Image default
Балкан

(ВИДЕО) Запалено македонското знаме на протестот против Договорот од Преспа во Атина

Дел од учесниците на протестот против Договорот од Преспа пред грчкиот Парламент во Атина, синоќа го запалија македонското знаме.

Протестот беше организиран поради престојната ратификација на Договорот, чие гласање е одложено за денеска попладне.

За денеска во атина, пред грчкиот Парламент е закажан нов протест.

Фото/видео: Proto Thema

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Вознемирувачко видео) Нападнат домот на уште една пратеничка на СИРИЗА

(ВИДЕО) Во Солун протест со тапани против Договорот од Преспа

(ВИДЕО) Во Лариса против Догoворот од Преспа со трактори

(ВИДЕО) Во спот на Независни Грци Заев се претвора во Александар Велики

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Пристигна филмот за грчката криза, Ципрас и Варуфакис

Редакција

Коѕијас: Да бев во грчката Влада ќе го потегнев Заев за уши и тоа преку НАТО, ЕУ и Нимиц

Редакција

Грција очекува Русија да го употребува новото име за Македонија – Северна Македонија

Редакција