еМагазин
Image default
Забава

(Видео) Зоолошката градина во живо од живеалиштето на валаби кенгурите

Корона вирусот за жал не доволува групирање и опуштени прошетки поради што скопската Зоолошка градина е затворена за посети.

Но, оттаму речиси секојдневно се вклучуваат преку Фејсбук со „пренос“ од живелиштата на животните.

Денеска заинтересираните можат да ја разбијат досадата од седењето дома со „виртуелна прошетка“ во живеалиштето на валаби кенгурите.

Се вклучуваме во живо од живеалиштето на валаби кенгурите

Posted by Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје on Среда, 18 март 2020

Фото/Видео: Фејсбук/Скопје ЗОО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Британија во шок: Принцот Хари и неговата сопруга се откажаа од кралските функции, ќе живеат сами во САД

Редакција

(Фото-галерија) Светските модели може да и позавидат на Каролина Гочева

Никола Осило

На скопската пицерија „Мама Италиана“ ѝ се случи и тоа, им вратиле пица бидејќи ја доставиле премногу брзо

Редакција