еМагазин
Image default
Македонија

Видеото со Боки 13, Кичеец и Камчев руши рекорди, има над половина милион прегледи

Видеото кое го објави италијанскиот весник La Verità, а кое се однесува на инволвираните во случајот „Рекет“ на Јавното обвинителство руши рекорди во гледаност за наши услови.

За 24 часа има над 541 илјади прегледи.

На видео снимките се гледа како осомничените за „Рекет“, Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милески (Зоки Кичеец), земаат пари од бизнисменот Орце Камчев, а на аудио снимката пак се споменува името на специјалната обвинителка, во заминување, Катица Јанева.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Новинарот кој објавува материјали за „Рекет“ се сликал со Иванов, еми Боки со кој се не се сликаше

(ВИДЕО) Нова „бомба“ од “Ла Верита“: Катица наводно му вели на Камчев дека се ќе биде ОК

Снимката на која Боки 13 зема пари од Камчев го обиколи регионов

Нов сомнеж за инволираноста на Катица Јанева во „Рекет“ по снимката на која Боки 13 зема пари од Камчев

Фото: La Verità

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Расправа за уставните измени: Се бараше чаре за потписот на претседателот Ѓорѓе Иванов

Никола Осило

Преброени над половина од гласовите: Пендаровски 42,71 отсто, Силјановска 41,08 и Река 12,05

Редакција

Во Сарај постигнат цензусот: Гласале 54,21%

Редакција