еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Дипломатот Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

На денешната седница на Владата, Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност.

Тој е доктор на политички науки и дипломат од кариера со повеќе од 20 години дипломатско искуство.

Во изминатиот период беше амбасадор во Србија и Црна Гора и Израел.

Во периодот од 2007 до 2009 година, Димовски пак беше директор на Агенцијата за разузнавање.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Арнаудов по гласњето „за„: Никој не е предавник и ништо не е ветувано за случајот

Редакција

Сослушани двајца сведоци за „ТНТ“, судењето продолжува на 15 октомври

Редакција

Казна од 1.500 до 2.000 евра доколку не ја почитувате забраната за движење во шума

Редакција