еМагазин
Image default
Бизнис

Виктор Стојчевски купи 500 акции од „Алкалоид“

Членот на Управен Одбор на „Алкалоид“ АД Скопје, Виктор Стојчевски се стекна со 500 обични акции издадени од „Алкалоид“ АД Скопје, соопшти компанијата преку Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓорѓи Јованов купи 200 акции од „Алкалоид“

Милкица Глигорова купи 400 акции од „Алкалоид“

Во блок трансакција продадени 5.276 акции од „Алкалоид“ за 707.000 евра

„Тепачка“ за акциите на „Алкалоид“ и „Комерцијална банка“ пред исплата на дивидендата

Во блок трансакции продадени 7.000 акции од „Алкалоид“ за 939.000 евра

Алкалоид ќе дели дивиденда од 320 денари бруто за акција

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Глоби до 2.000 евра за трговците кои нема да обезбедат редари

Редакција

Дождот добредојден за земјоделството

Никола Осило

Владата и „Макпетрол“ се спогодија вонсудски да ги решаваат споровите

Никола Осило