еМагазин
Image default
Бизнис

Виктор Стојчевски купи акции од „Алкалоид“

„Алкалоид“ АД Скопје преку Македонската берза информира дека членот на Управниот одбор, Виктор Стојчевски, се стекнал со 317 обични акции издадени од „Алкалоид“ АД Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нациoналната агенција за европски образовни програми си купи џип, лимузина и комбе од „Порше лизинг“

Никола Осило

Поради зголемен обем на работа: УЈП вработува десет лица, плата до 28.568 денари

Никола Осило

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството вработува 8 лица, плата до 31.323 денари

Никола Осило